Žmogus socialinė būtybė, tokią žmogaus ir jį supančios aplinkos tarpusavio sąveikos būtinybę mąstė jau senovės Graikijos išminčiai...

Visi kartais jaučiamės vieniši, o ką daryti tiems kurie su tokiu jausmu gyvena visą savo gyvenimą?

Šiuolaikiniai sveikatos psichologijos tyrimai rodo, jog vienišas žmogus linkęs gerokai dažniau sirgti ne tik dvasinėmis, bet ir fizinėmis ligomis, kurios gali baigtis, net ankstyva mirtimi. Visuomeniškumas; galimybė bendrauti, pasidalinti savo mintimis ir būti pripažintam yra žmogaus egzistencinis pagrindas. Šiandieninėje technologinių industrijų kupinoje visuomenėje nebegalioja vienišo žmogaus, kaip izoliuoto ar savanoriškai pasitraukusio iš žmonių bendruomenės samprata. Šiuolaikinis vienišas žmogus vis dažniau kenčia nuo vienatvės nors tuo pačiu metu gali būti susaistytas giminingais saitais, gyventi atviroje bendruomenėje ar turėti tūkstančius sekėjų ir draugų virtualiuose socialiniuose tinkluose, būtent čia atsiskleidžia vienišumo paradoksas. Nemokėjimas bendrauti, socialinių įgūdžių trukumas, įvairios baimės ir išankstiniai įsitikinimai, nežinojimas ar nenorėjimas kreiptis pagalbos, fizinė negalia, taip pat tarpsocialinių santykių realumo atotrūkis, ar apsiribojimas sintetiniu bendravimu virtualybėje trukdo žmogui atsiskleisti ir patirti gyvenimo pilnatvę, bei atveria tuštybės, socialinės izoliacijos ir susvetimėjimo jausmo žaizdas.

Mūsų bendruomenės nariai žino ką reiškia vienišumas ir ką reiškia kovoti su šią būsena, būtent per suvokimą, jog tai yra tik būsena (t.y. savijauta, subjektyvi jausena) ir kad ją galima išspręsti, mes imamės vienišų žmonių lankymo namuose, laikinos ar nuolatinės globos įstaigose (jeigu žmogus turi judėjimo negalią) iniciatyvos Klaipėdos mieste. Taip pat pajėgius prisidėti prie bendruomeninės veiklos kviečiame prisijungti prie mūsų savanorių ir savo problemas spręsti drauge. Per dvasines ir filosofines diskusijas sprendžiame pasaulėžiūros ir vertybinių orientyrų konfliktus, savyje ieškome gilesnio, bei kritiškesnio požiūrio į nusistovėjusį mąstymą kuris trukdo spręsti asmenines ir tarpasmenines problemas.

Joomla templates by a4joomla