Visus galinčius ir norinčius ! ! !
Kviečiame į atviras paskaitas/diskusijas kurios vyksta du kartus per mėnesį Klaipėdos universitete.
Kalbamės įvairiomis temomis (nuo socialinių problemų iki neurofilosfijos).

Paskaitas veda prof. dr. Dalia Marija Stančienė ir Andrejus Larionovas, taip pat kviestiniai lektoriai. Galime paruošti paskaitas Jus dominančiomis temomis. 

JŪSŲ DALYVAVIMAS BŪTINAS IR NEMOKAMAS. PASKAITOS SKIRTOS VISŲ AMŽIAUS GRUPIŲ INTERESANTAMS ! ! !Tęsiant diskusijas apie sąmonės filosofiją, naujas paskaitų ciklas - prof. S.Saveljev'o žmogaus smegenų tyrimai, socialinės adaptacijos teorija  ir minties involiucija* „Žmogiškumas prasideda ten kur žmogus pradeda elgtis priešingai biologiniams instinktams determinuojantiems jo elgseną t.y. kuomet neieško tiesioginės naudos sau“

Segey Saveljev - Rusijos Federacijos mokslininkas. Gimė Maskvoje 1959 m. evoliucionistas, polineurologas, biologijos mokslų daktaras, profesorius, „Nervų sistemos vystymosi laboratorijos“ prie „Žmogaus Morfologijos Instituto“ vedėjas. Sergejus Saveljevas yra išleidęs daugiau kaip 10 monografijų, parašė virš 100 mokslinių straipsnių, taip pat yra pirmojo pasaulyje Stereoskopinio žmogaus smegenų atlaso autorius, už kurį 2001 m. buvo apdovanotas kaip geriausio mokslinio darbo Topofizinės anatomijos ir operatyvinės chirurgijos srityje autorius.

 

Kuo svarbios šio profesoriaus mintys, tyrimų išvados ir filosofija mūsų diskusijose apie žmogaus sąmonę?

Šis mokslininkas, nėra pirmasis ir vienintelis gamtos mokslų atstovas kuris visų pirma žmogų mato kaip dar vieną gyvūnų rūšį, t.y. kaip tiesioginių tyrimų objektą, tačiau mokslinį žinojimą Saveljevas paverčia į visiems suprantamą, bet tuo pat metu ne visiems priimtiną kalbą, kurios pagalba nuplėšdamas sakralinį apsiaustą nuo šimtmečius gaubusį nuplikusios beždžionės kūno, jis nepaiso šiuolaikinės visuomenės politkorektiškumo rimbo nuolatos bandančio sutramdyti grynojo pažinimo geismą. Saveljevas priešinasi nusistovėjusiems tabų ir parodo kaip iš gamtos žaismo su žmogumi gimsta genialumas arba jo priešybė - protinis skurdas, tai savybės kurios anot šio mokslininko priklauso ne tiek nuo socialinės gerovės ir net ne nuo aukščiausios mistinės jėgos kaip daugeliui iš mūsų priimtina manyti, kuri per amžius kalino žmonija iliuzijų nelaisvėje. Saveljevas siekia parodyti, jog žmogaus protas nėra savaiminė duotybė, jis teigia, kad evoliucija nėra absoliuti savoka atvedusi žmogų į galutinį tašką ir net nebūtinai yra jam suteikusi visus įrankius vystytis tolimesnėmis jo pačio pastangomis, kaip tik priešingai jis atskleidžia žmogaus smegenų autentiškumą ir ragina kalbėti apie personalizuotą žmogaus paskirtį vengiant išankstinio ir absoliutaus žmogaus kaip sakralinės būtybės idealizavimo, tokiu būdu atverdamas diskusijai nesusikalbėjimo ne tik tarp skirtingų tautų, bet ir uždaros grupės viduje priežastys.

Visų pirma būdamas neurobiologu jis vienas iš nedaugelio šiuolaikinių mokslininkų sugebėjo savo profesinę teoriją ir praktiką sujungti su filosofija atskleidžiančią naują požiūrį į žmogų ir socialinę struktūrą kurioje šis gyvūnas išpildo savo instinktus, prisitaiko arba kaip tik priešingai nepriklausomai nuo gamtos determinantų sugeba sukurti tai ko nėra jo aplinkoje ir gamtoje. Būtent nepaklusnumas autoritetams, aštrios ir argumentuotos minties sklaida diskusijose su savo oponentais šiam profesoriui užtikrina nuolatos augantį pripažinimą visuomenėje ir istorinę vietą tarp akademinio elito. Todėl po ilgamečių šio mokslininko tyrimų ir filosofinių įžvalgų studijų siekiu pristatyti jį platesnei auditorijai mūsų šalyje.

Tebūna sugriautos pažinimo sienos!​​​​​​​

* apie šiuolaikinio žmogaus mąstymo involiuciją diskusijose taip pat naudojame A.Dugino diskursus.Paskaitų ciklas: pėdsakai iš kalinio prisiminimų arba laiškai į laisvę

Ruošiama....


Visais klausimais dėl susitikimų paskaitoms/diskusijoms kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais.

Tel.nr. pasiteiravimui:
8 610 00039

El. paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Joomla templates by a4joomla